Easter Bunny

Σήμερα το σχολείο μας επισκέφτηκε το αγαπητό σε όλους Easter Bunny! Η κα Ολυμπία Τζηκαλιού, εκπαιδευτικός της αγγλικής γλώσσας, εξήγησε στα παιδιά ότι το Easter Bunny δημιούργησε αυγά με πασχαλινούς γρίφους (easter eggs with riddles) και ζήτησε από τους μαθητές μας να λύσουν τους γρίφους και να ανακαλύψουν που βρίσκονται τα κρυμμένα αυγά! Οι μαθητές της ΣΤ τάξης σε συνεργασία με τους μικρούς μαθητές της Α’ δημοτικού χωρίστηκαν σε τρεις ομάδες και έψαχναν παντού τα αυγά! Στο διάδρομο, στην αυλή, στον πάνω όροφο! Όταν έλυσαν τους γρίφους σε όλα τα παιδιά ήρθε δώρο ένα καλάθι με σοκολατένια αυγά! Στη συνέχεια οι μαθητές της ΣΤ’ έπαιξαν μία σειρά από πασχαλινά παιχνίδια στην αυλή, easter egg hunt, easter egg thief και ευχήθηκαν σε όλους: Happy Easter (Καλό Πάσχα!).

Υ.Γ. Ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθειά τους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας: κα Νίκη Νίκου, κα Χριστίνα Σουλίδου, κα Φωτεινή Καρανάτσιου,κα Ρίτσα Γκουρτζιούμη, κο Σάκη Κατσιούλα,και φυσικά τις κα Μαρία Πούλιου και κα Άννα Ζώρα!